Hudební dílna (pořad pro MŠ a 1.stupeň ZŠ)

Živý tvůrčí hudební projekt 

Program zaměřený na podporu rytmické a melodické kreativity, na rozvoj aktivních hudebních dovedností a prohlubování znalostí o hudbě, hudebních nástrojích a jejich ovládání. Naším cílem je radost ze hry, ze společné tvorby, z individuálních i společných zážitků.

Hrajete na hudební nástroj? Zpíváte? Posloucháte hudbu? Tancujete? Tak to byste měli navštívit hudební dílnu. Tam rádi přivítáme každého, kdo má rád hudbu a zajímá se o všechno, co k hudbě patří.

Stojíme před branou naší hudební dílny. Co se za ní skrývá, je prozatím pro všechny tajemstvím. Odhalí je postupně odvážlivci, které láká hudební dobrodružství. Kdo dostane klíč, smí projít branou do světa hudby a rázem se stává důležitou součástí našeho koncertu. Už není jen posluchačem - tvoří program společně s kapelou. Vyzkouší si zpěv na mikrofon, hru na netradiční i obvyklé hudební nástroje, rytmické figury, taneční kreace...

Malí hosté našeho programu na jevišti zkoumají tajemství hudby všemi smysly, odhalují skryté možnosti vlastního hudebního vyjadřování, nadšeně objevují své umělecké schopnosti, hrají si a experimentují.

Zkušení hudebníci jsou publiku příkladem svými znalostmi a dovednostmi, kterými nenásilně motivují k aktivní hudební činnosti a pomáhají formovat vztah k hudbě.

(Délka programu: 45 - 60 minut)

 

 ABRA 7.jpg